Direktor Javlon Vaxabov “O‘zbekiston tashqi siyosati: tinchlik, ochiqlik va farovonlik yo‘lida” mavzusidagi davra suhbatida ishtirok etdi
Davra suhbatida direktor Javlon Vaxabov bilan bir qatorda Senat raisining birinchi o‘rinbosari Sodiq Safoyev, Prezidentimizning Afg‘oniston bo‘yicha maxsus vakili Ismatulla Irgashev va Tashqi ishlar vazirining birinchi oʻrinbosari Bahromjon Aloyevlar ishtirok etishdi.
Direktor Javlon Vaxabov oʻtgan yillar davomida mintaqaviy yaqinlashuv boʻyicha erishilgan eng muhim yutuqlar va Oʻzbekistonning Markaziy Osiyo davlatlari rahbarlarining maslahat uchrashuvlarida raislik qilishi chogʻida erishilishi lozim boʻlgan asosiy ustuvor maqsadlar haqida so’zladi. CNN muxbiri Salma Abdelazizga ajoyib moderator bo'lgani va shunday taniqli panelistlar guruhini birlashtirgani uchun rahmat aytdi.

Директор Жавлон Вахабов принял участие в круглом столе на тему «Внешняя политика Узбекистана: на пути к миру, открытости и процветанию»
Вместе с директором Джавлоном Вахабовым в работе круглого стола приняли участие первый заместитель председателя Сената Садык Сафоев, специальный представитель президента по Афганистану Исматулла Иргашев и первый заместитель министра иностранных дел Бахромжон Алоев.
Директор Джавлон Вахабов рассказал о важнейших достижениях в региональном сближении за последние годы и основных приоритетных целях, которые предстоит достичь в ходе председательства на консультативных встречах лидеров стран Центральной Азии. Сальма из CNN поблагодарила Абдельазиза за то, что он был отличным модератором и собрал такую выдающуюся группу участников дискуссии.