Markaziy Osiyo xalqaro institutida Latviya xalqaro munosabatlar instituti direktori Karlis Bukovskis bilan uchrashuv bo'lib o'tdi
Latviyaning ilk tadqiqot muassasasi va xalqaro miqyosda tan olingan eng mashhur aql markazi bo‘lgan Latviya xalqaro munosabatlar instituti direktori Karlis Bukovskis bilan birinchi tanishuv uchrashuvi o‘tkazildi.
Direktor Javlon Vaxabov: "Biz tadqiqotlarimizning ustuvor yo‘nalishlarini, xususan, mintaqalarimizda yaxshi qo‘shnichilik siyosatini ilgari surish va Markaziy Osiyo va Boltiq dengizi mintaqasida ro‘y berayotgan jarayonlardan xabardorlikni oshirish bo‘yicha hamkorlikdagi sa’y-harakatlarimizni muhokama qildik".

В Международном институте Центральной Азии состоялась встреча с директором Латвийского института международных отношений Карлисом Буковскисом
Первая ознакомительная встреча состоялась с Карлисом Буковскисом, директором Латвийского института международных отношений, первого латвийского исследовательского учреждения и самого известного международного аналитического центра.
Директор Жавлон Вахабов: «Мы обсудили приоритеты наших исследований, в частности, наши совместные усилия по продвижению политики добрососедства в наших регионах и повышению осведомленности о процессах, происходящих в регионе Центральной Азии и Балтийского моря».