Markaziy Osiyo xalqaro institutida Latviya xalqaro munosabatlar instituti direktori Karlis Bukovskis bilan uchrashuv bo'lib o'tdi
Latviyaning ilk tadqiqot muassasasi va xalqaro miqyosda tan olingan eng mashhur aql markazi bo‘lgan Latviya xalqaro munosabatlar instituti direktori Karlis Bukovskis bilan birinchi tanishuv uchrashuvi o‘tkazildi.
Direktor Javlon Vaxabov: "Biz tadqiqotlarimizning ustuvor yo‘nalishlarini, xususan, mintaqalarimizda yaxshi qo‘shnichilik siyosatini ilgari surish va Markaziy Osiyo va Boltiq dengizi mintaqasida ro‘y berayotgan jarayonlardan xabardorlikni oshirish bo‘yicha hamkorlikdagi sa’y-harakatlarimizni muhokama qildik".

International Institute for Central Asia held a meeting with Karlis Bukovskis, Director of the Latvian Institute of International Affairs
An introductory meeting was held Karlis Bukovskis, Director of the Latvian Institute of International Affairs, Latvia’s oldest research center and best-known and most internationally recognized think tank.
Director Javlon Vakhabov: "We discussed our priority research areas, especially advancing good neighborliness policy in our regions and collaborative efforts to increase awareness of ongoing developments both in Central Asia and the Baltic Sea region".