MOXI va Diplomat University ikki tomonlama hamkorlik imkoniyatlarini ko‘rib chiqdi
Suhbatda tahliliy ishlar, ilmiy tadqiqotlar va kadrlar tayyorlash sohalarida amaliy aloqalarni o‘rnatish va hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi. Diplomat University rahbariyati universitetning asosiy ta’lim yo‘nalishlarini taqdim etdi, jumladan xalqaro munosabatlar, jahon iqtisodiyoti, axborot texnologiyalari va ingliz filologiyasi dasturlari.
Alohida e’tibor institutlar o‘rtasidagi amaliy hamkorlik masalalariga qaratildi. Uchrashuv ishtirokchilari stajirovkalarni tashkil etish, qo‘shma ilmiy-tahliliy tadbirlar, mahorat darslari va ekspertlar muhokamalari o‘tkazish, shuningdek, ilmiy maqolalar va tadqiqot materiallarini tayyorlash istiqbollari yuzasidan takliflar almashdilar.
Uchrashuv yakunida ikki institut o‘rtasidagi muloqotni davom ettirishga qiziqish bildirilgani, analitik baholar almashinuvini kuchaytirish va ekspertlik hamkorligini chuqurlashtirishga, akademik va ilmiy aloqalarni mustahkamlashga qaratilgan qo‘shma tashabbuslarni ishlab chiqish muhimligi ta’kidlandi.
Diplomat University — 2021-yilda tashkil etilgan nodavlat oliy ta’lim muassasasi hisoblanadi. Universitet o‘quv dasturlariga 12 ta bakalavriat va 4 ta magistratura yo‘nalishi kiradi, jumladan xalqaro munosabatlar, jahon iqtisodiyoti, axborot texnologiyalari va ingliz filologiyasi.

МИЦА и Diplomat University рассмотрели возможности двустороннего сотрудничества
Директор Международного института Центральной Азии Жавлон Вахабов встретился с делегацией Diplomat University во главе с ректором Умидом Махмудовым и советником ректора Алишером Шайховым.
В ходе беседы стороны обсудили перспективы установления рабочих контактов и сотрудничества в области аналитики, научных исследований и подготовки кадров. Руководство Diplomat University представило основные направления образовательной деятельности, включая программы по международным отношениям, мировой экономике, информационным технологиям и английской филологии.
Особое внимание было уделено вопросам практического взаимодействия между институтами. Участники встречи обменялись предложениями о перспективах организации стажировок, проведении совместных научно-аналитических мероприятий, мастер-классов и экспертных дискуссий, а также подготовке публикаций и научных материалов.
В завершение встречи стороны выразили заинтересованность в продолжении диалога и подчеркнули важность дальнейшего обмена аналитическими оценками, а также выработки совместных инициатив, направленных на углубление экспертного взаимодействия и укрепление академических и исследовательских связей между двумя научно-образовательными учреждениями.
Diplomat University — негосударственный вуз, создан в 2021 году. Образовательные программы университета включают 12 направлений бакалавриата и 4 направления магистратуры, среди которых международные отношения, мировая экономика, информационные технологии и английская филология.