Oqorda qarorgohida to‘rtta davlatning Favqulodda va Muxtor Elchilari tomonidan davlat rahbariga ishonch yorliqlarini topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Ishonch yorliqlarini Shvetsiya Qirolligi elchisi E.Pulano, Gruziya elchisi N.Laliashvili, Myanma Ittifoqi Respublikasi elchisi Lvin U va Kipr Respublikasi elchisi K.Yorgallis topshirdi.
K.-J. Tokayev elchilarni mamlakatimizdagi diplomatik missiyasining rasmiy boshlanishi bilan tabrikladi va ularga ikki tomonlama hamkorlikni yanada mustahkamlashda muvaffaqiyatlar tiladi. Prezident Qozog‘iston do‘stona va o‘zaro manfaatli munosabatlarni mustahkamlashga qaratilgan tinchliksevar va ochiq tashqi siyosat yuritayotganini ta’kidladi.
Davlatimiz rahbari diplomatlarni mamlakatimizdagi ezgu missiyasini bajarishda Qozog‘iston hukumati tomonidan har tomonlama qo‘llab-quvvatlanishi va yordam berishiga ishontirdi.
Xulosa qilib aytganda, K.-J. Tokayev elchilarga muvaffaqiyat tiladi hamda ularning davlat rahbarlariga eng ezgu tilaklari va salomlarini yetkazdi.

Глава государства принял верительные грамоты послов ряда государств
В резиденции Акорда состоялась церемония вручения верительных грамот Главе государства чрезвычайными и полномочными послами четырёх государств.
Верительные грамоты вручили посол Королевства Швеция Е. Пулано, посол Грузии Н. Лалиашвили, посол Республики Союз Мьянма Лвин У и посол Республики Кипр К. Йоргаллис.
К.-Ж. Токаев поздравил послов с официальным началом дипломатической миссии в нашей стране и пожелал им успехов в деле дальнейшего укрепления двустороннего сотрудничества. Президент подчеркнул, что Казахстан проводит мирную и открытую внешнюю политику, направленную на укрепление дружественных и взаимовыгодных отношений.
Глава государства заверил дипломатов в полной поддержке и содействии со стороны казахстанского правительства в выполнении их благородной миссии в нашей стране.
В завершение К.-Ж. Токаев пожелал послам успехов и передал наилучшие пожелания и приветствия главам их государств.