Turkmaniston va Armaniston Yerevanda Turkmaniston madaniyati kunlarini o‘tkazish imkoniyatini muhokama qildi
Turkmanistonning Yerevandagi elchisi M.Ayazov Armaniston Respublikasi tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari M.Safaryan bilan uchrashdi.
Tomonlar Armanistonda Turkmaniston madaniyati kunlarini o‘tkazish, turkman shoiri Maxtumquli tavalludining 300 yilligiga bag‘ishlangan tadbirlar, shuningdek, Turkmaniston Tashqi ishlar vazirligining Xalqaro munosabatlar instituti bilan Turkmaniston o‘rtasidagi aloqalarni faollashtirish masalalarini muhokama qildilar. Armaniston Tashqi ishlar vazirligining Diplomatik maktabi.
Bundan tashqari, diplomatlar ikki tomonlama kun tartibining keng doirasi va ikki do‘st davlatning xalqaro tashkilotlardagi hamkorligiga to‘xtalib o‘tdi.
Ma’lumot uchun: Turkmaniston va Armaniston o‘rtasida diplomatik munosabatlar 1992-yil 9-oktabrda o‘rnatilgan.1994-yil iyul oyida Ashxobodda Armaniston elchixonasi, 1992-yil 8-aprelda Turkmanistonning Yerevanda elchixonasi ochilgan.

Туркменистан и Армения обсудили возможность проведения Дней туркменской культуры в Ереване
Посол Туркменистана в Ереване М. Аязов провёл встречу с замминистра иностранных дел Республики Армения М. Сафаряном.
Стороны обсудили вопросы проведения Дней культуры Туркменистана в Армении, мероприятия по 300-летию туркменского поэта Махтумкулы, а также активизацию контактов между Институтом международных отношений МИД Туркменистана и Дипломатической школы МИД Армении.
Кроме того, дипломаты затронули широкий спектр двусторонней повестки и сотрудничество двух дружественных стран в международных организациях.
Справочно: дипломатические отношения между Туркменистаном и Арменией были установлены 9 октября 1992 г. В июле 1994 г. в Ашхабаде открылось армянское посольство, а туркменское посольство в Ереване открылось 8 апреля 1992 г.