Quvayt elchisi Qirg‘iz Respublikasi tashqi ishlar vaziriga ishonch yorlig‘i nusxasini topshirdi
Qirg‘iz Respublikasi tashqi ishlar vaziri J.Qulubayev Quvayt Davlatining Qirg‘iz Respublikasidagi elchisi (bir vaqtning o‘zida) Umar Ahmad Al-Qandariydan ishonch yorlig‘ini qabul qildi.
Ташқи ишлар вазири Ж.Қулубаев Умар Aҳмад Aл-Қандарийни Қирғизистонга элчи этиб тайинлангани билан қутлаб, дипломатик миссиясида муваффақиятлар тилади.
Ўз навбатида, Умар Aҳмад Aл-Қандарий  самимий қабул учун миннатдорлик билдириб, биродарлик муносабатларини янада юқори босқичга олиб чиқишда зарур саъй-ҳаракатларни амалга оширишини таъкидлади.
Суҳбат чоғида томонлар сиёсий, савдо-иқтисодий ва маданий-гуманитар соҳаларда ҳамкорликни ривожлантириш муҳимлигини таъкидладилар. Шунингдек, Қирғиз Республикаси ва Қувайт Давлати ўртасида қўшма лойиҳаларни амалга ошириш ва  халқаро ташкилотлар доирасида яқин ҳамкорликни давом эттиришга келишиб олдилар.
Шунингдек, икки мамлакат ўртасидаги сиёсий мулоқотни мустаҳкамлаш мақсадида Қирғизистонда Қувайт давлатининг элчихонаси очилиши, олий ва юқори даражадаги ўзаро ташрифлар ташкил этиш, қўшма тадбирлар ўтказишга алоҳида эътибор қаратилди.
Учрашув якунида томонлар Қувайт давлати томонидан молиялаштирилаётган ва Қирғизистонда самарали фаолият юритаётган хайрия жамғармаларини мамнуният билан қайд этдилар. Шунингдек, Қувайт хайрия ёрдамини янада ошириш ва уларнинг фаолиятини мувофиқлаштириш йўлларини муҳокама қилдилар.
Томонлар музокаралар давомида эришилган келишувларни  амалга ошириш ва ўзаро яқин алоқаларни давом эттиришга келишиб олдилар.

Посол Кувейта вручил копии верительных грамот главе МИД КР
Министр иностранных дел КР Ж. Кулубаев принял копии верительных грамот посла государства Кувейт в Кыргызской Республики (по совместительству) Омара Ахмеда Аль-Кандари, сообщили в МИД Кыргызской Республики.
Глава внешнеполитического ведомства Кыргызстана поздравил Омара Ахмеда Аль-Кандари с назначением на должность посла в Кыргызстане и пожелал ему успехов в его дипломатической деятельности.
В свою очередь, посол Омар Ахмед Аль-Кандари выразил признательность министру за теплый прием и подчеркнул, что приложит необходимые усилия для вывода братских отношений на более высокий уровень.
В ходе беседы стороны подчеркнули важность наращивания сотрудничества в политической, торгово-экономической и культурно-гуманитарной сферах, а также договорились реализовать совместные проекты между Кыргызской Республикой и государством Кувейт и продолжить тесное взаимодействие в рамках международных организаций.
Также в целях укрепления политического диалога между двумя странами, особое внимание было уделено вопросам открытия посольства государства Кувейт в Кыргызстане, организации взаимных визитов на высшем и высоком уровнях и проведения совместных мероприятий.
В завершение встречи стороны с удовлетворением отметили деятельность благотворительных фондов, финансируемых государством Кувейт и активно работающих в Кыргызстан, а также обсудили пути дальнейшего увеличения кувейтской благотворительной помощи и координации их деятельности.
Стороны договорились приложить совместные усилия для дальнейшей реализации достигнутых в ходе переговоров договоренностей и поддерживать тесный контакт.