Sadir Japarov amaliy tashrif bilan Germaniyaga uchib ketdi. Delegatsiya aʼzolari
Qirgʼiziston Respublikasi Prezidenti Sadir Japarov bugun, 28-sentabrь kuni Germaniya Federal kantsleri Olaf Sholьtsning taklifiga binoan 29-sentabrь kuni boʼlib oʼtadigan “Germaniya Federativ Respublikasi – Markaziy Osiyo” sammitida ishtirok etish uchun amaliy tashrif bilan Berlinga uchib ketdi.
Davlat rahbarining tashrifi doirasida Olaf Sholьts bilan ikki tomonlama muzokaralar, Germaniya Prezidenti Frank-Valter Shtaynmayer bilan Markaziy Osiyo davlatlari rahbarlarining qoʼshma uchrashuvida ishtirok etish, shuningdek, “Germaniya iqtisodiyotining sharqiy qoʼmitasi”, Germaniya ishbilarmonlar assotsiatsiyasi aʼzolari bilan uchrashuv oʼtkazilishi rejalashtirilgan.

Садыр Жапаров вылетел с визитом в Германию. Состав делегации
Президент Кыргызской Республики Садыр Жапаров сегодня, 28 сентября, по приглашению федерального канцлера Германии Олафа Шольца с рабочим визитом вылетел в г. Берлин для участия в работе Саммита «ФРГ – Центральная Азия», который пройдет 29 сентября.
В рамках визита главы государства запланированы двусторонние переговоры с Олафом Шольцем, участие в совместной встрече лидеров Центральной Азии с президентом Германии Франком-Вальтером Штайнмайером, а также встреча с членами германской ассоциации предпринимателей «Восточный комитет германской экономики».