Bokuda Tojikiston va Ozarbayjon tashqi ishlar vazirlarining uchrashuvi bo'lib o'tdi
Joriy yilning 9 oktabr kuni Boku shahrida Iqtisodiy hamkorlik tashkiloti Tashqi ishlar vazirlari kengashining 27-majlisi doirasida Tojikiston va Ozarbayjon Tashqi ishlar vazirligi rahbarlari S.Muxriddin hamda J. Bayramov o'rtasida uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuvda vazirlar ikki tomonlama hamkorlikni kengaytirishdan manfaatdor ekanliklarini bildirdilar. Ikki davlat o'rtasidagi iqtisodiy, savdo va sarmoyaviy aloqalarni, ayniqsa, gidroenergetika, transport, kommunikatsiya, qishloq xo'jaligi va turizm sohalarida rivojlantirish imkoniyatlaridan foydalanish zarurligi ta'kidlandi.
Shu bilan birga, Tojikiston va Ozarbayjonning xalqaro tashkilotlar doirasidagi hamkorligi va tomonlarni qiziqtirgan boshqa masalalar yuzasidan fikr almashildi.

В Баку прошла встреча министров иностранных дел Таджикистана и Азербайджана
9 октября т. г. в г. Баку в рамках 27-го заседания СМИД ОЭС состоялась встреча Глав МИД Таджикистана С. Мухриддина и Азербайджана Дж. Байрамова.
В ходе встречи министры выразили заинтересованность в расширении двустороннего сотрудничества. Была подчеркнута необходимость использования возможностей для развития экономических, торговых и инвестиционных связей между двумя странами, особенно в сферах гидроэнергетики, транспорта, связи, сельского хозяйства и туризма.
Одновременно состоялся обмен мнениями по вопросам сотрудничества Таджикистана и Азербайджана в рамках международных организаций и другим вопросам, представляющим взаимный интерес.