Turkmaniston TIV rahbari MDHdagi hamkasblari bilan hamkorlikni muhokama qildi
Turkmaniston Vazirlar Mahkamasi raisining savdo majmuasi, to'qimachilik sanoati va tadbirkorlik bo'yicha o'rinbosari B. Atdaev Qatarda bo'lib o'tgan "Expo-2023 Doha" xalqaro bog'dorchilik ko'rgazmasida Turkmaniston milliy kunining tantanali ochilish marosimida ishtirok etdi.
Marosim doirasida turkman xalqining boy madaniy merosi va an’analarini namoyish qiluvchi bir qator madaniy tadbirlar o‘tkazildi.
Ko'rgazmadagi Turkmaniston paviloni an'ana va zamonaviylikni o'zida mujassam etgan o'ziga xos dizayni bilan ajralib turadi. Unda turli xil noyob o'simliklar mavjud bo'lib, ular mamlakatning atrof-muhitni muhofaza qilish, suvni boshqarish va barqaror rivojlanish sohasidagi yutuqlarini namoyish etadi.

Глава МИД Туркменистана обсудил сотрудничество с коллегами по СНГ
Заместитель председателя Кабинета Министров Туркменистана по торговому комплексу, текстильной индустрии и предпринимательству Б. Атдаев принял участие в торжественной церемония открытия Национального дня Туркменистана на международной садоводческой выставке «ЭКСПО-2023 Доха» в Катаре.
Церемония включала в себя ряд культурных мероприятий, которые продемонстрировали богатое культурное наследие и традиции туркменского народа.
Павильон Туркменистана на выставке отличается оригинальным дизайном, сочетающим в себе традиции и современность. В нем представлены различные уникальные растения, что подчеркивает достижения страны в области охраны окружающей среды, управления водными ресурсами и устойчивого развития.