Gurbanguli Berdimuhammedov Mariy velayatiga ish safari bilan tashrif buyurdi
Turkmaniston Xalk maslaxati raisi Gurbanguli Berdimuhammedov Mariy velayatiga ish safari bilan bordi, u erda xyakim velayat va xyakimning ta'lim, madaniyat, sog'liqni saqlash va sport bo'yicha o'rinbosari ishtirokida ishchi yig'ilish o'tkazdi.
Ishchi yig'ilishning asosiy mavzularidan biri mintaqani rivojlantirish, xususan, qishloq xo'jaligida ilg'or texnologiyalarni joriy etish, yerlarning melioratsiyasini yaxshilash, paxta va bug'doy hosildorligini oshirish masalalari bo'ldi.
Xalk maslaxati rahbari agrotexnik ishlarni amalga oshirish, paxta ishlab chiqarishni ko'paytirish, shuningdek, ishlab chiqarish va ijtimoiy maqsadlar uchun obyektlar qurilishi sifatini nazorat qilish bo'yicha tavsiyalar berdi.
Yoshlarni vatanparvarlik ruhida tarbiyalash, Maxtumquli Fragining 300 yilligiga bag'ishlangan tadbirlar o'tkazish masalalariga alohida e'tibor qaratildi.
Mariy viloyati rahbarlari turkman xalqining Milliy rahbariga qo'llab-quvvatlagani uchun minnatdorchilik bildirib, mintaqani yanada ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish va aholining turmush darajasini oshirish uchun barcha sa'y-harakatlarini amalga oshirishlariga ishontirishdi.

Chairman of the Halk Maslakhaty of Turkmenistan Gurbanguly Berdimuhamedov made a working visit to Mary province, where he held a working meeting with the participation of the province governor and deputy governor for education, culture, health and sports.
One of the main topics of the working meeting was the development of the region, in particular, the introduction of advanced technologies in agriculture, improvement of land reclamation, increasing the yield of cotton and wheat.
The Head of Halk Maslakhaty gave recommendations on agro-technical works, increasing cotton production, as well as quality control of construction of industrial and social facilities.
Special attention was paid to the issues of patriotic education of youth, holding events dedicated to the 300th anniversary of Makhtumkuli Fraghi.
The leaders of Mary province expressed gratitude to the National Leader of the Turkmen people for the support, assuring that they would make every effort to further socio-economic development of the region and improve the living standards of the population.