Toshkentda Tojikiston va O'zbekiston o'rtasida qishloq xo'jaligi sohasida hamkorlikni rivojlantirish muhokama qilindi
Tojikiston va O'zbekiston o'rtasidagi qishloq xo'jaligi sohasidagi hamkorlikni mustahkamlash Toshkentda Tojikiston Respublikasining O'zbekiston Respublikasidagi Favqulodda va Muxtor elchisi A. Rahmonzodaning O'zbekiston Respublikasi qishloq xo'jaligi vaziri I. Abdurahmonov bilan uchrashuvida muhokama qilindi.
Tomonlar Tojikiston Respublikasi va O'zbekiston Respublikasi o'rtasida sanoat kooperatsiyasi sohasida ilgari imzolangan hujjatlarni amalga oshirish masalalarini muhokama qildilar.
Shu bilan birga, tomonlar bog'dorchilik, ipakchilik sohasida hamkorlikni rivojlantirish, qo'shma korxonalar, issiqxonalar tashkil etish va qishloq xo'jaligi sohasida yuqori malakali mutaxassislar tayyorlash bo'yicha fikr almashdilar.

В Ташкенте обсуждено развитие сотрудничества в сфере сельского хозяйства между Таджикистаном и Узбекистаном
Укрепление сотрудничества в сфере сельского хозяйства между Таджикистаном и Узбекистаном было обсуждено в Ташкенте на встрече Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Таджикистан в Республике Узбекистан А.Рахмонзода с Министром сельского хозяйства Республики Узбекистан И.Абдурахмоновым.
Стороны обсудили вопросы реализации ранее подписанных документов в сфере промышленной кооперации между Республикой Таджикистан и Республикой Узбекистан.
Наряду с этим стороны обменялись мнениями по развитию сотрудничества в сфере садоводства, шелководства, создания совместных предприятий, теплиц и подготовки высококвалифицированных специалистов в области сельского хозяйства.