Ashxobod va Jakarta biznes aloqalarini o'rnatmoqda
Turkmaniston va Indoneziya savdo-sanoat palatalari ikki mamlakatning ixtisoslashgan tuzilmalari o'rtasida samarali aloqa o'rnatish maqsadida onlayn biznes uchrashuvini o'tkazdi.
Maslahatlashuvlarda "Turkmanximiya" davlat konserni, Turkmaniston sanoatchilar va tadbirkorlar uyushmasi, Indoneziyaning Ashxoboddagi elchixonasi vakillari ham ishtirok etdi.
Muzokaralar davomida tomonlar savdo-iqtisodiy hamkorlikni rivojlantirishda sa'y-harakatlarni birlashtirishga tayyor ekanliklarini bildirdilar va biznes hamjamiyatlari va ikki davlatning ekspert doiralari o'rtasida o'zaro manfaatli aloqalarni faollashtirish imkoniyatlari to'g'risida fikr almashdilar.
Investitsiyalar, eksport-import faoliyati sohasidagi hamkorlik masalalari yuzasidan muloqotni davom ettirishga iqtisodiy va ijtimoiy yo'nalishdagi qo'shma Kongress-ko'rgazma tadbirlari yordam beradi.

Ashgabat and Jakarta establish business ties
The Chambers of Commerce and Industry of Turkmenistan and Indonesia held an online business meeting to establish effective communication between the specialized structures of the two countries.
Representatives of the State Concern "Turkmenhimiya", the Union of Industrialists and Entrepreneurs of Turkmenistan, the Embassy of Indonesia in Ashgabat also took part in the consultations.
During the talks, the parties expressed readiness to join efforts in developing trade and economic cooperation and exchanged views on opportunities to intensify mutually beneficial contacts between business communities and expert circles of the two countries.
Holding joint congress and exhibition events of economic and social orientation will contribute to maintaining the dialog on cooperation in the sphere of investments, export-import activities.