Ashxobod va Jakarta biznes aloqalarini o'rnatmoqda
Turkmaniston va Indoneziya savdo-sanoat palatalari ikki mamlakatning ixtisoslashgan tuzilmalari o'rtasida samarali aloqa o'rnatish maqsadida onlayn biznes uchrashuvini o'tkazdi.
Maslahatlashuvlarda "Turkmanximiya" davlat konserni, Turkmaniston sanoatchilar va tadbirkorlar uyushmasi, Indoneziyaning Ashxoboddagi elchixonasi vakillari ham ishtirok etdi.
Muzokaralar davomida tomonlar savdo-iqtisodiy hamkorlikni rivojlantirishda sa'y-harakatlarni birlashtirishga tayyor ekanliklarini bildirdilar va biznes hamjamiyatlari va ikki davlatning ekspert doiralari o'rtasida o'zaro manfaatli aloqalarni faollashtirish imkoniyatlari to'g'risida fikr almashdilar.
Investitsiyalar, eksport-import faoliyati sohasidagi hamkorlik masalalari yuzasidan muloqotni davom ettirishga iqtisodiy va ijtimoiy yo'nalishdagi qo'shma Kongress-ko'rgazma tadbirlari yordam beradi.

Ашхабад и Джакарта налаживают деловые связи
Торгово-промышленные палаты Туркменистана и Индонезии провели деловую онлайн-встречу в целях налаживания эффективной коммуникации между профильными структурами двух стран.
В консультациях также приняли участие представители Государственного концерна «Туркменхимия», Союза промышленников и предпринимателей Туркменистана, посольства Индонезии в Ашхабаде.
В ходе переговоров стороны выразили готовность объединить усилия в развитии торгово-экономического взаимодействия и обменялись мнениями о возможностях активизации взаимовыгодных контактов между бизнес-сообществами и экспертными кругами двух государств.
Поддержанию диалога по вопросам сотрудничества в сфере инвестиций, экспортно-импортной деятельности, будет способствовать проведение совместных конгрессно-выставочных мероприятий экономической и социальной направленности.