Qosim-Jomart Tokayev Ilhom Aliyevni saylovda g'alaba qozonganligi bilan tabrikladi
K.-J. Tokayev Ilhom Aliyevni Ozarbayjon Respublikasi Prezidentining navbatdan tashqari saylovida g'alaba qozonganligi bilan tabrikladi.
Davlat rahbari ovoz berish natijalari davlatchilikni yanada mustahkamlash, ijtimoiy-iqtisodiy farovonlikni ta'minlash va mamlakatning xalqaro maydondagi obro'sini oshirishga qaratilgan Ilhom Aliyevning strategik yo'nalishi va keng ko'lamli islohotlarini xalq tomonidan qo'llab-quvvatlanishining yorqin dalili bo'lganini ta'kidladi.
K.-J. Tokayev Ozarbayjon Prezidentiga Ozarbayjon xalqining gullab-yashnashi va taraqqiyoti uchun barcha rejalarni muvaffaqiyatli amalga oshirishni tiladi.
O'z navbatida, Ozarbayjon rahbari tabriklar uchun minnatdorchilik bildirdi va qardosh Qozog'iston bilan ko'p asrlik do'stlik, strategik sheriklik va ittifoqchilik ruhida hamkorlikni chuqurlashtirishga qat'iy sodiqligini yana bir bor tasdiqladi.

Касым-Жомарт Токаев поздравил Ильхама Алиева с убедительной победой на выборах
К.-Ж. Токаев поздравил Ильхама Алиева с убедительной победой на внеочередных выборах Президента Азербайджанской Республики.
Глава государства отметил, что итоги голосования стали ярким свидетельством всенародной поддержки стратегического курса и масштабных реформ Ильхама Алиева, направленных на дальнейшее укрепление государственности, обеспечение социально-экономического благополучия и повышение авторитета страны на международной арене.
К.-Ж. Токаев пожелал Президенту Азербайджана успешной реализации всех намеченных планов во имя процветания и прогресса азербайджанского народа.
В свою очередь лидер Азербайджана поблагодарил за поздравления и вновь подтвердил твёрдую приверженность углублению сотрудничества с братским Казахстаном в духе многовековой дружбы, стратегического партнёрства и союзничества.