Qosim-Jomart Tokayev Ilhom Aliyevni saylovda g'alaba qozonganligi bilan tabrikladi
K.-J. Tokayev Ilhom Aliyevni Ozarbayjon Respublikasi Prezidentining navbatdan tashqari saylovida g'alaba qozonganligi bilan tabrikladi.
Davlat rahbari ovoz berish natijalari davlatchilikni yanada mustahkamlash, ijtimoiy-iqtisodiy farovonlikni ta'minlash va mamlakatning xalqaro maydondagi obro'sini oshirishga qaratilgan Ilhom Aliyevning strategik yo'nalishi va keng ko'lamli islohotlarini xalq tomonidan qo'llab-quvvatlanishining yorqin dalili bo'lganini ta'kidladi.
K.-J. Tokayev Ozarbayjon Prezidentiga Ozarbayjon xalqining gullab-yashnashi va taraqqiyoti uchun barcha rejalarni muvaffaqiyatli amalga oshirishni tiladi.
O'z navbatida, Ozarbayjon rahbari tabriklar uchun minnatdorchilik bildirdi va qardosh Qozog'iston bilan ko'p asrlik do'stlik, strategik sheriklik va ittifoqchilik ruhida hamkorlikni chuqurlashtirishga qat'iy sodiqligini yana bir bor tasdiqladi.

Kasym-Jomart Tokayev congratulates Ilham Aliyev on his convincing victory in the elections
K.-J. Tokayev congratulated Ilham Aliyev on the convincing victory in the extraordinary elections of the President of the Republic of Azerbaijan.
The Head of State noted that the voting results were a vivid evidence of the nationwide support for Ilham Aliyev's strategic course and large-scale reforms aimed at further strengthening statehood, ensuring socio-economic well-being and increasing the country's authority in the international arena.
K.-J. Tokayev wished the President of Azerbaijan successful realization of all plans for the prosperity and progress of the Azerbaijani people.
In turn, the Azerbaijani leader thanked for the congratulations and reaffirmed his firm commitment to deepening cooperation with brotherly Kazakhstan in the spirit of centuries-old friendship, strategic partnership and alliance.