13-fevral kuni Qirg‘iziston Respublikasi Prezidenti S.Japarov Dubay (Birlashgan Arab Amirliklari) shahrida bo‘lib o‘tayotgan Butunjahon hukumatlar sammiti doirasida BAA vitse-prezidenti, Bosh vaziri, Dubay hukmdori Muhammad bin Rashid bilan uchrashdi. Al Maktum.
Suhbat chog‘ida Qirg‘iziston va Birlashgan Arab Amirliklari o‘rtasidagi o‘zaro manfaatli ikki tomonlama hamkorlikni yanada chuqurlashtirish masalalari muhokama qilindi.
Muhammad bin Rashid Al Maktum davlatimiz rahbarining Jahon hukumati sammitidagi ishtirokini mamnuniyat bilan ta’kidlab, uning BAAga tashrifi va erishilgan kelishuvlar mamlakatlar o‘rtasidagi do‘stona munosabatlarni yanada mustahkamlashga yangi sur’at bag‘ishlashiga ishonch bildirdi.
S.Japarov, o‘z navbatida, Qirg‘iziston va BAA o‘rtasidagi savdo-iqtisodiy hamkorlik faollashganini mamnuniyat bilan qayd etib, 2013-yildan buyon Dubay shahrida o‘tkazib kelinayotgan Jahon hukumati sammiti amaliy manfaatdor masalalarni muhokama qilish uchun samarali maydonga aylanganini alohida ta’kidladi. dunyo mamlakatlariga.
Uchrashuv yakunida Prezident Sadir Japarov Muhammad bin Rashid Al Maktumni Qirg‘izistonga rasmiy tashrif bilan kelishni taklif qildi.

President S. Japarov meets with Vice President, Prime Minister of UAE, Ruler of Dubai Muhammad bin Rashid Al Maktoum
On February 13, on the margins of the World Government Summit in Dubai (United Arab Emirates), the President of the Kyrgyz Republic S. Japarov met with the Vice President, Prime Minister of the UAE, Ruler of Dubai Muhammad bin Rashid Al Maktoum.
During the meeting the issues of further deepening of bilateral cooperation between Kyrgyzstan and the United Arab Emirates of mutual interest were discussed.
Muhammad bin Rashid Al Maktoum welcomed the President's participation in the World Government Summit and expressed confidence that his visit to the UAE and the agreements reached would give a new impetus to further strengthening of friendly relations between the countries.
Japarov, in turn, noted with satisfaction the intensification of trade and economic cooperation between Kyrgyzstan and the UAE and emphasized that the World Government Summit, which has been held since 2013 in Dubai, has become an effective platform for discussing issues of practical interest to the countries of the world.
At the end of the meeting, President Sadyr Japarov invited Muhammad bin Rashid Al Maktoum to pay an official visit to Kyrgyzstan.