Tojikiston va Abu-Dabi tovarlar uchun logistika, tranzit va eksport markazini yaratish masalasini muhokama qildi
Abu-Dabi shahrida (BAA) Jahon savdo tashkilotining 13-Vazirlar konferensiyasi doirasida Iqtisodiy rivojlanish va savdo vaziri Z.Zavqizoda va Abu-Dabi portlari guruhi (AD Ports Group) bosh direktori Muhammad Juma Al Shamisiy o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Z.Zavqizoda mamlakatimizning ulkan tranzit, logistika imkoniyatlari va tovarlar eksportini ta’kidlab, Abu Dhabi Ports Group bosh direktorini Dushanbe shahrida logistika, transport va tovarlar eksporti markazini tashkil etishni moliyalashtirishga chaqirdi va bu mamnuniyat bilan qabul qilindi. u tomonidan.

Tajikistan and Abu Dhabi discuss the establishment of a logistics, transit and export centre for goods
In Abu Dhabi (UAE) within the framework of the 13th Ministerial Conference of the World Trade Organisation member countries, Minister of Economic Development and Trade Z. Zavkizod met with Director General of the Abu Dhabi Ports Group (AD Ports Group) Mohammad Juma Al Shamisi.
- Zavkizoda stressed the huge transit, logistics opportunities and export of goods of the country and called on the Director General of Abu Dhabi Ports Group to finance the establishment of a logistics, transport and export centre for goods in Dushanbe, which was welcomed by him.