Tojikiston va Abu-Dabi tovarlar uchun logistika, tranzit va eksport markazini yaratish masalasini muhokama qildi
Abu-Dabi shahrida (BAA) Jahon savdo tashkilotining 13-Vazirlar konferensiyasi doirasida Iqtisodiy rivojlanish va savdo vaziri Z.Zavqizoda va Abu-Dabi portlari guruhi (AD Ports Group) bosh direktori Muhammad Juma Al Shamisiy o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Z.Zavqizoda mamlakatimizning ulkan tranzit, logistika imkoniyatlari va tovarlar eksportini ta’kidlab, Abu Dhabi Ports Group bosh direktorini Dushanbe shahrida logistika, transport va tovarlar eksporti markazini tashkil etishni moliyalashtirishga chaqirdi va bu mamnuniyat bilan qabul qilindi. u tomonidan.

Таджикистан и Абу-Даби обсудили вопрос о создании логистико-транзитного и экспортного центра товаров
В г. Абу Даби (ОАЭ) в рамках 13-й Конференции министров стран-членов Всемирной торговой организации состоялась встреча Министра экономического развития и торговли З. Завкизода с Генеральным директором Группы портов Абу-Даби (AD Ports Group) Мохаммадом Джума Аль Шамиси.
З. Завкизода подчеркнув огромные транзитные, логистические возможности и экспорт товаров страны, призвал Генерального директора Группы портов Абу-Даби к финансированию создания логистического, транспортного и экспортного центра товаров в г. Душанбе, что было приветствовано с его стороны.