S.Muxriddin IHT Bosh kotibi bilan uchrashdi
Jidda shahrida Tojikiston tashqi ishlar vaziri S.Muxriddin va Islom hamkorlik tashkiloti (IHT) Bosh kotibi Husayn Ibrohim Toha o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Tojikiston va IHT o‘rtasidagi o‘zaro manfaatli barcha sohalardagi hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi. Shu doirada joriy yilda Tojikistonda oʻtkazilishi rejalashtirilgan xalqaro tadbir va anjumanlar haqida ham batafsil maʼlumot berildi.
Tomonlar, shuningdek, dolzarb xalqaro va mintaqaviy muammolar, jumladan, Falastindagi inqirozli vaziyat va Afg‘onistondagi gumanitar vaziyat yuzasidan fikr almashdilar.

С. Мухриддинн встретился с Генеральным секретарём ОИС
В г. Джидда состоялось встреча Министра иностранных дел Таджикистана С. Мухриддина с Генсекретарём Организации Исламского Сотрудничества (ОИС) Хусейном Ибрагимом Таха.
Обсуждены перспективы сотрудничества между Таджикистаном и ОИС по всем направлениям, представляющие взаимный интерес сторон. В этом контексте, также была предоставлена подробная информация о международных мероприятиях и конференциях, проведение которых планируется в Таджикистане в текущем году.
Стороны также обменялись мнениями по актуальным международным и региональным вопросам, в том числе по кризисной ситуации в Палестине и по гуманитарной ситуации в Афганистане.