S.Muxriddin IHT Bosh kotibi bilan uchrashdi
Jidda shahrida Tojikiston tashqi ishlar vaziri S.Muxriddin va Islom hamkorlik tashkiloti (IHT) Bosh kotibi Husayn Ibrohim Toha o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Tojikiston va IHT o‘rtasidagi o‘zaro manfaatli barcha sohalardagi hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi. Shu doirada joriy yilda Tojikistonda oʻtkazilishi rejalashtirilgan xalqaro tadbir va anjumanlar haqida ham batafsil maʼlumot berildi.
Tomonlar, shuningdek, dolzarb xalqaro va mintaqaviy muammolar, jumladan, Falastindagi inqirozli vaziyat va Afg‘onistondagi gumanitar vaziyat yuzasidan fikr almashdilar.

S. Muhriddinn met with the OIC Secretary General
The Minister of Foreign Affairs of Tajikistan S. Mukhriddin met with the Secretary General of the Organisation of Islamic Cooperation (OIC) Hussein Ibrahim Taha in Jeddah. Mukhriddin met with Secretary General of the Organisation of Islamic Cooperation (OIC) Hussein Ibrahim Taha.
The sides discussed the prospects of co-operation between Tajikistan and the OIC in all areas of mutual interest. In this context, detailed information on international events and conferences to be held in Tajikistan this year was also provided.
The sides also exchanged views on topical international and regional issues, including the crisis situation in Palestine and the humanitarian situation in Afghanistan.