O‘zbekistonda xarid qilingan avtobuslarning birinchi partiyasi O‘shga yetib keldi
O‘zbekistonda xarid qilingan avtobuslarning birinchi partiyasi O‘shga yetib keldi. Ma'lumotni shahar hokimiyati tasdiqladi.
Ta’kidlanishicha, qolgan avtobuslar janubiy poytaxtga 21 martgacha yetib kelishi kerak.
Eslatib o‘tamiz, avvalroq O‘zbekiston-Qirg‘iziston taraqqiyot jamg‘armasi ofisida O‘sh shahar hokimligi bilan yuzta shahar yo‘lovchi avtobusini moliyaviy ijaraga berish bo‘yicha shartnoma imzolangan edi. Avtobuslar Samarqand avtomobil zavodida ishlab chiqariladi.
Taʼkidlanganidek, past polli yoʻlovchi avtobuslarining xarid qilinishi jamoat transporti parkini kengaytirish va modernizatsiya qilish, yoʻlovchi tashish samaradorligini oshirish, janubiy poytaxt aholisi va mehmonlari uchun transport xizmatlaridan foydalanish imkoniyatlarini yaxshilash imkonini beradi.

Osh received the first batch of buses purchased in Uzbekistan
Osh received the first batch of buses purchased in Uzbekistan. The information was confirmed by the city mayor's office.
It is specified that the remaining buses should arrive in the southern capital by 21 March.
Earlier, the Uzbek-Kyrgyz Development Fund signed an agreement on financial leasing of one hundred city passenger buses with Osh City Hall. The buses are made at the Samarkand Automobile Plant.
It was noted that the purchase of low-floor passenger buses will allow to expand and modernise the fleet of public transport, increase the efficiency of passenger transport and improve the availability of transport services for residents and guests of the southern capital.