O‘zbekistonda xarid qilingan avtobuslarning birinchi partiyasi O‘shga yetib keldi
O‘zbekistonda xarid qilingan avtobuslarning birinchi partiyasi O‘shga yetib keldi. Ma'lumotni shahar hokimiyati tasdiqladi.
Ta’kidlanishicha, qolgan avtobuslar janubiy poytaxtga 21 martgacha yetib kelishi kerak.
Eslatib o‘tamiz, avvalroq O‘zbekiston-Qirg‘iziston taraqqiyot jamg‘armasi ofisida O‘sh shahar hokimligi bilan yuzta shahar yo‘lovchi avtobusini moliyaviy ijaraga berish bo‘yicha shartnoma imzolangan edi. Avtobuslar Samarqand avtomobil zavodida ishlab chiqariladi.
Taʼkidlanganidek, past polli yoʻlovchi avtobuslarining xarid qilinishi jamoat transporti parkini kengaytirish va modernizatsiya qilish, yoʻlovchi tashish samaradorligini oshirish, janubiy poytaxt aholisi va mehmonlari uchun transport xizmatlaridan foydalanish imkoniyatlarini yaxshilash imkonini beradi.

В Ош поступила первая партия автобусов, закупленных в Узбекистане
В Ош поступила первая партия автобусов, закупленных в Узбекистане. Информацию подтвердили в мэрии города.
Уточняется, что оставшиеся автобусы должны прибыть в южную столицу до 21 марта.
Напомним, ранее в офисе Узбекско-Кыргызского фонда развития состоялось подписание соглашения о финансовом лизинге ста городских пассажирских автобусов с мэрией Оша. Автобусы сделаны на Самаркандском автомобильном заводе.
Отмечалось, что покупка низкопольных пассажирских автобусов позволит расширить и модернизировать автопарк общественного транспорта, повысить эффективность пассажирских перевозок и улучшить доступность транспортного обслуживания для жителей и гостей южной столицы.