Markaziy Osiyo maxsus xizmatlari rahbarlari Farg'onada uchrashdi
Farg'onada O'zbekiston Davlat xavfsizlik xizmati raisi Abdusalom Azizov, Qirg'iziston Vazirlar Mahkamasi raisining o'rinbosari – Milliy xavfsizlik davlat qo'mitasi raisi Kamchibek Tashiyev, Tojikiston Milliy xavfsizlik davlat qo'mitasi raisi Soyomin Yatimov uchrashdi.
Terrorizm, ekstremizm, giyohvand moddalar savdosi, noqonuniy migratsiya, kontrabanda va boshqa transchegaraviy tahdidlarga qarshi kurash kabi dolzarb sohalardagi hamkorlikning holati va istiqbollari to'g'risida fikr almashildi.
Muhokamalar natijasida Qirg'iziston-Tojikiston chegarasini delimitatsiya qilish va O'zbekiston-Qirg'iziston chegarasini demarkatsiya qilish jarayonlarini tezlashtirish to'g'risida kelishuvga erishildi.

Лидеры спецслужб Центральной Азии встретились в Фергане
В Фергане встретились председатель Службы государственной безопасности Узбекистана Абдусалом Азизов, заместитель председателя Кабинета Министров Кыргызстана – председатель Государственного комитета национальной безопасности Камчибек Ташиев, председатель Государственного комитета национальной безопасности Таджикистана Соймомин Ятимов.
Состоялся обмен мнениями о состоянии и перспективах сотрудничества в таких актуальных областях, как терроризм, экстремизм, незаконный оборот наркотиков, нелегальная миграция, борьба с контрабандой и другими угрозами трансграничного характера.
В результате обсуждений были достигнуты соглашения о делимитации кыргызско-таджикской границы и ускорении процессов демаркации узбекско-кыргызской границы.