O‘zbekiston Prezidenti Olimpiya o‘yinlarida qatnashgan sportchilarni taqdirladi
Prezident Shavkat Mirziyoyev 28-avgust kuni XXXIII yozgi Olimpiya o‘yinlarida erishgan yuksak yutuqlari uchun O‘zbekiston olimpiyachilarni taqdirladi. Parijda 90 nafar sportchi bilan bellashgan jamoa 13 ta medalni qo‘lga kiritib, mamlakat tarixidagi eng yaxshi ko‘rsatkichga aylandi.
Prezident mamlakatning ayollar o‘rtasidagi Olimpiya o‘yinlaridagi ilk medallari va boks bo‘yicha terma jamoaning rekord darajadagi muvaffaqiyatini ta’kidladi. U sportchilar, murabbiylar va ularni tayyorlashda ishtirok etgan barchaga o'z minnatdorchiligini bildirdi.
2028-yilgi Los-Anjeles Olimpiadasi oldidan Prezident Mirziyoyev turli sport turlarini kuchaytirish, mamlakat sport infratuzilmasini yanada rivojlantirish uchun xalqaro ekspertlarni jalb etish zarurligini ta’kidladi.
Marosim sportchilar, murabbiylar va sport federatsiyasi vakillariga davlat mukofotlarini topshirish bilan yakunlandi.

Uzbekistan's President Awards Olympic Medalists
On August 28, President Shavkat Mirziyoyev honored Uzbekistan's Olympic athletes for their historic achievements at the XXXIII Summer Olympic Games. Uzbekistan's team, which competed in Paris with 90 athletes, secured 13 medals, marking the nation's best performance in its history.
The President highlighted the nation's first women's Olympic medals and the boxing team's record-breaking success. He expressed gratitude to the athletes, coaches, and everyone involved in their preparation.
Looking ahead to the 2028 Los Angeles Olympics, President Mirziyoyev emphasized the need to strengthen various sports and bring in international experts to further develop the country's sports infrastructure.
The ceremony concluded with the presentation of state awards to the athletes, coaches, and sports federation representatives.