Toshkentda "Koreya - Markaziy Osiyo mamlakatlari hamkorligini chuqurlashtirish: kelajak haqidagi umumiy qarashlar" mavzusidagi ekspertlar forumi bo‘lib o‘tadi
2025-yil 26-noyabr kuni Toshkent shahrida " Koreya - Markaziy Osiyo mamlakatlari hamkorligini chuqurlashtirish: kelajak haqidagi umumiy qarashlar" mavzusidagi forum tashkil etiladi.
Forum Markaziy Osiyo xalqaro instituti hamda Koreya Respublikasining O‘zbekistondagi elchixonasi hamkorligida o’tkaziladi.
Tadbirda Koreya va Markaziy Osiyo mamlakatlarining davlat organlari, yetakchi ilmiy-tadqiqot institutlari vakillari, diplomatik korpus rahbarlari, akademik doira mutaxassislari, shuningdek, professorlar, o‘qituvchilar va yosh tadqiqotchilar ishtirok etadi.
Forum davomida ishtirokchilar Koreya va Markaziy Osiyo davlatlari o‘rtasidagi hamkorlikni rivojlantirishning strategik yo‘nalishlarini muhokama qiladilar, fikr almashadilar va 2026-yilda rejalashtirilgan «Markaziy Osiyo + Koreya Respublikasi» birinchi sammitiga tavsiyalar ishlab chiqadilar.

В Ташкенте состоится Экспертный форум «Углубление партнёрства между Республикой Корея и странами Центральной Азии: общее видение будущего»
26 ноября 2025 года в Ташкенте состоится одноимённый Экспертный форум, организуемый в рамках долгосрочных механизмов сотрудничества между Республикой Корея и странами Центральной Азии. Мероприятие проводится Международным институтом Центральной Азии совместно с Посольством Республики Корея в Узбекистане.
В дискуссии примут участие представители ведущих исследовательских институтов Республики Корея и стран Центральной Азии, дипломатического корпуса, эксперты академического сообщества, а также профессора, преподаватели и молодые исследователи.
В ходе форума участники обсудят стратегические направления развития партнёрства между Республикой Корея и странами Центральной Азии, обменяются мнениями и выработают рекомендации к первому саммиту «Центральная Азия + Республика Корея», запланированному на 2026 год.